15 Eylül 2020

BOLD MEDYA

Cemaat soruşturmaları kapsamında 37 ay önce babası, yakın zamanda da annesi tutuklanan Elif ve 5 yaşındaki kardeşi her gece anneleri için gözyaşı döküyor.
BOLD- Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik sürdürülen soruşturmalar kapsamında 37 aydır Eskişehir Cezaevinde olan Zekeriyya Sarıçelik’ten sonra, eşi Özlem Sarıçelik de 2 Eylül’de tutuklandı. Özçelik çiftinin down sendromlu kızları Elif (8) ve kardeşi Yahya Özçelik (5) hem annesiz hem de babasız kaldı.

Özel bakıma muhtaç Elif ve kardeşi Yahya’nın, yaşlı ve hasta olan babaannelerinde kaldıkları öğrenildi. Anne ve babalarının yokluğuna alışamayan çocuklar, geceleri annelerini sayıklayarak uyanıyor.

AYNI ANDA TUTUKLULUK ZULÜMDÜR

Yaşanan dramı kamuoyuna duyuran Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, çocukların ortada bırakılmasına tepki gösterdi. Gergerlioğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: ”Anne, baba tutukluluk zulümdür!!! Down sendromlu Elif ve Yahya’nın babaları Zekeriyya Sarıçelik 37 aydır, anneleri Özlem Sarıçelik de 2 Eylül tarihinde tutuklandı. Çocuklar ortada kaldılar!Çocuklara hasta babaanne bakıyor, her gece kalkiyor, “annem nerede” diye ağlıyorlar!!!”

Yorumlar