2012-08-28 00:00:00

BASINA VE KAMUOYUNA

 

28-8.2012 günü öğleden sonra Milat gazetesinden arayan bir yetkili köşe yazarlığı yaptığım gazetenin benimle yollarını ayırdığını açıkladı. Nedenini sorduğumda ise “son zamanlarda Taraf gazetesinde Yeni Akit gazetesi ile ilgili çıkan yayınlar gazete yönetiminde rahatsızlık oluşturdu” denildi.

Habervaktim web sitesinin organize ettiği ve Yeni Akit gazetesinin destek verdiği çirkin tezgahı ortaya çıkarmamızdan saatler sonra gazetenin tarafımıza yönelik yaptığı tebliğ dikkat çekicidir.

Yıllardır Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip eden,  insan hakları eksenli bir bakış açısıyla olayları değerlendiren bir kişiyim. İslami hassasiyetim bana hep  farklı kesimlerin uğradığı mağduriyetlere bigane kalmamamı  öğütledi. Benim de başıma gelince daha yakından hissettiğim,  hakaret ve iftiralara uğrayan mağdur ve mazlumlarla dayanışmanın lüzumuna daha çok inanıyorum artık. Kim ve nerede olursanız olun ilkesel ve ahlaki tutumun sizi değerli kılacağını daha iyi anlıyorum.

Bir başkasının hakkı için hep birlikte adalet, vicdan ve insan hakları mücadelesi yapmaya devam edeceğim, edeceğiz. Hangi ideoloji,  din ve ırktan olursa olsun erdemli insanlarla beraber adalet talep eden ve sessiz kalmamak gerektiğine vurgu yapan yürüyüşümüz devam edecek. Fikirlerimizi beyan etmenin, ortak iyi için hareket etmenin sayısız yolu vardır. Bu dünyaya karşı olan vazifelerimizi yerine getirmenin ilke ve değerleri hesaba katmaksızın olmayacağı ortaya çıkmıştır.

Kişisel web sitemde ve farklı mecralarda en doğrunun izini sürmeye devam edeceğim inşallah.

Saygılarımla

Ömer Faruk Gergerlioğlu

Yorumlar